Jak dbać o włosy?

włosy
.

Każdy marzy o pięknych włosach. Lśniące, sprężyste i mocne sprawiają, że człowiek czuje się pewniej w towarzystwie i łatwiej nawiązuje kontakty. Kobiety potrafią wydać majątek na wizyty u fryzjera oraz na szereg kosmetyków, z których nie zawsze są do końca zadowolone. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta. Trzeba dobrać odpowiedni preparat i stosować go dłuższy czas, czekając na satysfakcjonujące efekty. Zrób więc dokładny research, popytaj i prześledź dobrą prasę, aby wiedzieć, jak dbać o włosy, aby ich wygląd cieszył, a u innych wzbudzał pozytywne uczucia zazdrości.

Jeśli Twoja skóra jest zdrowa, a włosy wciąż wyglądają nieestetycznie, spróbuj dobrać idealny dla siebie szampon. Czasami trzeba trochę poeksperymentować, aby znaleźć odpowiedni dla siebie kosmetyk. Inny szampon kupisz do włosów łamliwych, inny dla przetłuszczających się, a jeszcze inny do farbowanych. Nie warto inwestować w preparat uniwersalny, czyli do wszystkiego. Skup się na problemie i szukaj odpowiednich połączeń kosmetyków. Czasami idealne zestawienie np. z jednej linii produktów, może przynieść oczekiwane efekty już po kilku zastosowaniach.

Gdzie kupować kosmetyki do włosów?

Najlepiej w aptekach i sklepach medycznych. Bardzo dobrym miejscem, gdzie można się zaopatrzyć w dobrej jakości kosmetyki do włosów, są sklepy zaopatrujące salony fryzjerskie, np. taki sklepfryz.pl. Ich oferta jest kompleksowa, proponowane preparaty są bardzo dobrze sprawdzone, a do tego należy co oczekiwać fachowej obsługi, popartej dużą wiedzą i doświadczeniem sprzedających. Niestety nie są to zawsze tanie kosmetyki, ale warto zapłacić parę groszy więcej za dobrej jakości preparat, którego stosowanie przyniesie satysfakcjonujące efekty.

Jaki szampon będzie odpowiedni?

Jeśli Twoje włosy są suche, konieczny jest preparat z substancjami silnie nawilżającymi i natłuszczającymi. Idealne będą też szampony do włosów kręconych i mających właściwości wygładzające. Są to kosmetyki bogate w różne substancje nawilżające, np. masło Shea, oleje, często też silikony. Włosy będą lśniące i odżywione.

Kiedy borykasz się z tłustą skórą głowy, a przez to Twoje włosy wyglądają bardzo nieestetycznie, pokryte warstwą tłuszczu, wybieraj szampony, w których jest więcej substancji oczyszczająco-nawilżających. Skóra głowy musi zostać bardzo dobrze oczyszczona z nadmiernej ilości serum, zatykającego pory. W składzie szamponu powinny znaleźć się składniki mające właściwości ściągające, jak olej cytrusowy, rozmaryn czy szałwia. Muszą być natomiast wolne od dużej ilości substancji nawilżających i sztucznych składników, np. parabenów czy silikonów.

Włosy słabe, łamliwe

Ekstrakty roślinne witaminy, oleje, substancje wygładzające i wzmacniające cebulki, muszą znaleźć się w składzie szamponu. Włosy powinny przejść solidną kurację regenerującą. W takich preparatach często można spotkać biotynę (wzmacnia), witamina PP (niacyna) – odżywia i przenosi tlen do cebulki włosa. Słabe włosy trzeba koniecznie wzmocnić u nasady , ponieważ są słabsze, szybciej się brudzą i przetłuszczają.

Pamiętaj jednak, że szampony nie mające właściwości leczniczych, poprawią wygląd Twoich włosów, ale tylko w trakcie ich stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 23 = 30