Dlaczego właściwe żywienie dzieci jest takie ważne?

dziecko
.

Prawidłowe żywienie najmłodszych ma szczególne znaczenie dla prawidłowego rozwoju. Właśnie dlatego tak ważne są także te posiłki, które serwowane są w przedszkolach i szkołach. Wielu rodziców popełnia błędy żywieniowe, które dotyczą ich dzieci. Zdarza się, że dzieci jedzą wiele niezdrowych produktów, które odbijają się nie tylko na ich wadze, ale również samopoczuciu. Zdarza się, że rodzice nie dbają o zróżnicowanie posiłków, dlatego u dzieci może dochodzić także do różnych niedoborów.

Kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych powinno rozpoczynać się już w wieku niemowlęcym, dlatego też rola rodzica czy opiekuna jest wtedy bardzo istotna. Oczywiście, o zdrowej diecie nie możemy zapominać także w okresie przedszkolnym i szkolnym, gdy dziecko nadal intensywnie rośnie i potrzebuje energii nie tylko do zabawy, ale również do nauki.

Prawidłowe żywienie dzieci powinno opierać się na:

  • odpowiedniej liczbie kalorii
  • właściwych proporcjach składników odżywczych
  • dostarczaniu właściwych witamin, substancji mineralnych i innych składników
  • serwowaniu zróżnicowanych posiłków
  • wyeliminowaniu produktów niezdrowych
  • jedzeniu w regularnych porach
  • podawaniu odpowiedniej ilości napojów
  • stosowaniu produktów świeżych, sezonowych

Zdrowa dieta u dzieci nie jest jednak wcale bardzo skomplikowana w prowadzeniu i nie musi być bardzo kosztowna. Warto przy tym wskazać, że o prawidłowym żywieniu powinni pamiętać nie tylko rodzice czy opiekunowie, ale również ma ono duże znaczenie w przedszkolu czy w szkole.

Aktualnie najczęściej w placówkach tego rodzaju spotyka się catering dla dzieci jest tylko jednym z wielu miast, gdzie zamiast stołówek spotykamy coraz częściej usługi cateringowe. Jednak sam fakt, że firmy korzystają z cateringu, wcale nie oznacza, że serwowane potrawy są gorsze od tych szykowanych w stołówkach. Wprost przeciwnie! Wiele firm cateringowych zapewnia swoim klientom kompleksową i profesjonalną obsługę, która obejmuje także dostarczanie posiłków dla dzieci o specjalnych potrzebach żywieniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + = 22