Skuteczne sposoby na zdrowe włosy

włosy
.

Piękne włosy to marzenie każdej kobiety. Musimy jednak pamiętać, że wygląd zewnętrzny naszych włosów jest uzależniony od ich rzeczywistej kondycji. Tylko zdrowe włosy mają szansę pięknie się prezentować i być ozdobą dla ich posiadaczki.

Domowe maseczki

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które mają na celu poprawić kondycję naszych włosów. Nie wszystkie są jednak dla nich tak naprawdę dobre – niektóre z nich posiadają na przykład SLS, a to bardzo niekorzystnie wpływa na ogólną kondycję włosa. Wadą kosmetyków drogeryjnych jest również to, że często ich cena jest nieproporcjonalnie wysoka w stosunku do efektów, jakie dają. Warto więc pomyśleć o stworzeniu własnych, domowych „kosmetyków” pielęgnujących. Doskonałym rozwiązaniem jest przygotowywanie samodzielnie maseczek na włosy. Jedną z nich jest maseczka jajeczna. Jest ona odpowiednia przede wszystkim dla posiadaczek włosów łamliwych. Wystarczy użyć żółtko jaja, kilka kropel soku z cytryny oraz jedną łyżkę oliwy z oliwek. Tak sporządzona maseczka, pozostawiona na naszych włosach przez ok. godzinę, podziała na nie odżywczo i przywróci im blask. Kolejną propozycją jest maseczka wykonana z miodu oraz oliwy z oliwek. Pozostawmy ją na włosach przez ok. 15 minut. Taka maseczka intensywnie nawilży nasze włosy. Bardzo nawilżająco podziała również olej kokosowy, który należy podgrzać a następnie nałożyć na włosy. Warto potrzymać go pod folią i ręcznikiem nawet przez całą noc. Pamiętajmy, aby rano dokładnie umyć włosy szamponem.

Napary z ziół

Na kondycję włosów powinniśmy wpływać przede wszystkim od wewnątrz naszego organizmu. Dlatego dobrą metodą na piękne i zdrowe włosy jest picie naparów z ziół. Właściwości zbawienne dla naszych włosów i paznokci ma skrzyp polny, pokrzywa czy łopian. Warto pić napary z tych właśnie ziół ok. 2-3 razy dziennie. Dzięki nim nasze włosy i paznokcie staną się wyraźnie mocniejsze i zdrowsze.

Suplementy na zdrowe włosy

W aptekach dostępnych jest wiele suplementów diety, które mają podziałać wzmacniająco na nasze włosy. Warto zaopatrzyć się w suplementy zawierające witaminy, takie jak witamina A czy biotyna (nazywana również witaminą H lub witaminą B7). Biotyna przeciwdziała wypadaniu włosów, natomiast witamina A zapobiega przesuszaniu skóry głowy (co jest ważne dla osób zmagających się z łupieżem). Biotyna jest składnikiem nie tylko suplementów przyjmowanych doustnie, ale znajduje się w składzie bardzo wielu produktów kosmetycznych, które mają przeciwdziałać wypadaniu włosów, na przykład w szamponach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1