Chciałabyś zostać detektywem?

detektyw
.

Zawód detektywa jest szczególny, wzbudza zainteresowanie i emocje. Współcześnie wyobrażenie na temat tego, jakie obowiązki ma wykonać detektyw są bardzo różnorodne. Czy jego praca polega tylko na śledzeniem niewiernych żon i mężów? Otóż nie – obowiązki detektywa są naprawdę bardzo różnorodne.

Czym zajmuje się detektyw?

Usługi, jakie wykonuje detektyw są ściśle opisane w usługach detektywistycznych. Jeżeli zdecydujemy się na tego typu karierę z całą pewnością będziemy musieli sprostać zadaniom takim jak:

  • Zbieranie informacji dotyczących majątku
  • Potwierdzanie wiarygodności w stosunkach gospodarczych osób a także jednostek organizacyjnych
  • Zbieranie danych w różnorodnych sprawach cywilnych
  • Poszukiwanie osób uznanych za zaginione
  • Poszukiwanie mienia

Oczywiście to jedynie niewielka część obowiązków jakie musi w swej codziennej pracy podejmować detektyw. W zależności od faktu, z jakim pracodawcom mamy do czynienia, bądź też jakie wymagania ma agencja, w której wykonujemy swe obowiązki praca detektywa opiewa również na sprawach jakie są związane z:

  • windykacją należności,
  • weryfikacją dokumentów,
  • ochroną osób oraz mienia
  • wykrywaniem podsłuchów

Zakres prac detektywistycznych zależy więc od działań i usług, które świadczy agencja, w jakiej to osoba mająca uprawnienia detektywa jest zatrudniona.

Jak zostać detektywem?

Jeżeli chcesz wykonywać legalną pracę detektywa powinieneś posiadać stosowną licencję. By móc o nią się ubiegać trzeba ukończyć dwadzieścia jeden lat, legitymować się adekwatnym wykształceniem, minimum średnim lub wyższym, a także nie możemy być wcześniej karani. Jako kandydaci na detektywów musimy cechować się również nienaganną opinią. Jeśli spełnimy te wszystkie wymagania możemy liczyć na przyznanie licencji, którą otrzymuje się po ukończonym specjalistycznym kursie.

Zawód detektywa nie należy do łatwych i prostych, dlatego też osoba, która go wybiera musi w pełni umieć dochować tajemnicy. Dodatkowo powinna również mieć umiejętność logicznego myślenia i kojarzenia faktów. W pracy detektywa liczy się również konsekwencja, upór, spryt.

Na terenie Polski istnieją szkoły detektywistyczne, w których to odbywają się adekwatne kursy i szkolenia. Po ich ukończeniu, wymagane jest zaliczenie pisemne i tylko na tej podstawie mamy możliwość uzyskania upragnionej licencji.

W tejże pracy nie ma ustalonego cennika, bowiem wiele zależy od agencji, w jakiej pracujemy a także od zleceń oraz stopnia skomplikowania zadań, które wykonujemy na co dzień i z którymi musimy się zmierzyć.

Więcej o pracy detektywa znajdziesz na http://www.detektyw.com.pl/warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

28 − = 27