Kino czy teatr?

człowiek
.

Teatr, kiedyś główna rozrywka nie tylko wyższych sfer, dzisiaj w dużej mierze wypchnięty przez kino. Jeżeli dotychczas to właśnie kino królowało w twoje sobotnie wieczory, warto zmienić swoje przyzwyczajenia – w teatrze również znaleźć dla siebie niezapomniane przeżycia.

Wielu z nas teatr kojarzy z dramatami o poruszającymi poważne tematy – przypominamy sobie natychmiast „Antygonę”, „Dziady” i inne klasyki, które omawiane były na lekcjach polskiego. To w dużej mierze takie schematyczne podejście do teatru jest jednym z powodów, dla którego preferujemy kino, które wydaje się znacznie bardziej przystępne.

Chociaż pod względem technologicznym kino zdecydowanie przewyższa teatr, to jednak oferuje swoim odbiorcom niezwykłą możliwość uczestniczenia w wydarzeniach na żywo – teatr to sztuka, żywa gra aktorska, możliwość przeżycia prawdziwych emocji i niezapomniane doświadczenie. Gdy chodzi o tematy poruszane podczas sztuk, każdy może znaleźć dla siebie coś interesującego – teatr porusza dzisiaj często ważne tematy, które dotykają także każdego z nas. Teraz można zmierzyć się z nimi także w trakcie spektakli.

Nowe podejście do klasyki

Jeżeli jednak chcesz poczuć, jak teatr działał w przeszłości, warto odwiedzić Gdański Teatr Szekspirowski, który jest teatrem dramatycznym założonym w 2008 roku z inicjatywy Fundacji Theatrum Gedanense. Budynek wykorzystywany przez Teatr Szekspirowski jest pierwszym, który został wzniesiony w Polsce od blisko 40 lat – został on oddany do użytku w 2014 roku. Został wybudowany na wzór klasycznego teatru szekspirowskiego – posiada klasyczny układ i otwierany dach, który umożliwia pokazywanie spektaklu pod gołym niebem.

Jeżeli wobec tego planujesz wyjazd do Gdańska, warto również odwiedzić tutejszy Teatr Szekspirowski – dzięki niemu możesz dowiedzieć się, jak w przeszłości uczestniczyło się w spektaklach, a przy tym, rzecz jasna, wziąć udział w niezapomnianych wydarzeniach kulturalnych. Gdy kochasz teatr, nie zapomnij również o Festiwalu Szekspirowskim!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − 7 =