Diety, dzięki którym skutecznie schudniesz

dieta
.

Dieta krwi

Badania udowodniły, że grupa krwi ma ogromny wpływ na nasze zapotrzebowania, samopoczucie, zdrowie, a także na to, jakie składniki nasz organizm toleruje lepiej, a jakie gorzej. Jak się okazuje, nie każda dieta będzie skuteczna w przypadku różnych osób. Jedni mogą jeść dużo nabiału i mięsa, inni tolerują jedynie warzywa. Dzięki takim badaniom specjaliści opracowali nową, rewolucyjną dietę, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dietę determinowaną grupą krwi opracowali dwaj lekarze (ojciec i syn) James D’ Adamo i Peter D’ Adamo. Opracowana przez nich dieta, pozwala bardzo dokładnie ustalić, co powinno znaleźć się w naszym jadłospisie, a czego dla naszego dobra powinniśmy unikać.

Dieta dla grupy krwi 0

Osoby z grupą krwi zero powinny stosować dietę wysokoproteinową. Ze względu na wysoki stopień ryzyka schorzeń hormonu tarczycy, w ich jadłospisie nie powinno zabraknąć produktów bogatych w jod: alg, wodorostów, ryb, owoców morza. Powinny także pamiętać o odpowiednim zbilansowaniu białka, wybierając takie produkty jak warzywa i owoce.

Dieta dla grupy krwi A

Osoby z taką grupą krwi mają skłonność do problemów żołądkowych – niski poziom kwasu w żołądku, spowolniony metabolizm. Jest to spowodowane głównie zbyt dużą zawartością białek oraz nabiału w codziennej diecie, grupa krwi A bowiem tego rodzaju produktów nie trawi zbyt dobrze. Lepiej wybierać produkty nie przetworzone, takie jak ryby czy serek tofu. Mięso nie smażone a gotowane lub duszone. Warto spożywać także dużo owoców i warzyw.

Dieta dla grupy krwi B

Posiadacze tej grupy krwi to niewątpliwie szczęściarze, mogą bowiem jeść niemal wszystko. Ta grupa krwi jako jedyna dobrze znosi takie produkty jak mleko czy jego przetwory. Menu jest zdecydowanie najbardziej różnorodne. Jedyne czego muszą unikać osoby z tą grupą krwi to pomidory oraz kurczak – a to naprawdę niewiele, w porównaniu z restrykcjami żywieniowymi innych grup krwi.

Dieta dla grupy krwi AB

Ta grupa to swoista mieszanka cech charakterystycznych dla grupy krwi A i B. Dla tej grupy krwi nie ma konkretnych zaleceń – produktów surowo zakazanych i wskazanych. Osoby z tą bardzo rzadko spotykaną grupą krwi powinny zapoznać się z menu, jakie zaleca się zarówno grupie krwi A jak i B.

Najczęściej okazuje się, że produkty nie wskazane dla grupy krwi A i B, są również źle tolerowane przez osoby z grupą krwi AB. Podobnie bywa w przypadku zalecanych produktów. Wyjątek od tej reguły stanowią pomidory, które osoby z grupą krwi AB tolerują zdecydowanie lepiej niż dwie poprzednio omawiane grupy. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku grupy A, tak i tutaj spotykamy się z dość często występującym niskim poziomem kwasu żołądkowego, dlatego również nie zaleca się spożywania dużej ilości białek i nabiału, a więcej warzyw i owoców. Istotne w tego rodzaju diecie jest także to aby dodatkowo wspomagać swój metabolizm. Naturalną metodą przyspieszenia procesów metabolicznych są preparaty z piperyną. Piperyna jest sposobem na naturalne schudnięcie, gdyż nie jest sztucznym suplementem a ekstraktem z naturalnie występującego w naturze pieprzu. Jej codziennie przyjmowanie wspomaga termogenezę.

Dieta Cambridge

Jaką dietę zastosować – to odwieczne pytanie wszystkich tych, którzy pewnego dnia dochodzą do wniosku, że muszą zacząć się odchudzać i zdrowiej odżywiać. Przejście na dietę nie jest sprawą prostą. Wiele diet, zwłaszcza źle dobranych lub nieumiejętnie prowadzonych może doprowadzić do znacznych wyniszczeń w organizmie. Dobra dieta powinna być odpowiednio zbilansowana, tak by dostarczać nam tylko odżywczych kalorii oraz wszelkich witamin i innych substancji, które przyczynią się do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, a przy tym pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy. Dieta Cambridge jest przeznaczona dla osób, które chcą stracić na wadze szybko i w sposób bezpieczny, a także utrzymać swój wizerunek. Zaletą tej diety jest to, że może być również stosowana jako dodatek (412 kcal) odżywczy stanowiący część zdrowego i zbilansowanego odżywiania.

Dieta Cambridge to przede wszystkim odpowiednie zestawienie białek, tłuszczy oraz węglowodanów w taki sposób, aby nie obciążały one organizmu, a jedynie zapewniały właściwe jego funkcjonowanie. Tego typu diety zalecane są osobom:

  • znacznym stopniu otyłości
  • gdy musimy szybko zrzucić zbędny balast, na przykład przed operacją
  • gdy podczas stosowania różnego rodzaju diet powtarza się efekt jo-jo
  • kiedy diety niskokaloryczne (1000-1500 kcal) nie odnoszą pożądanych skutków

Stosując dietę Cambridge, mamy szansę zrzucić nawet do 2,5kg w ciągu zaledwie jednego tygodnia. Dietę tę nazywa się często, i nie bez przyczyny, dietą ostatniej szansy, nie ma bowiem innej tak dobrze zbilansowanej diety o tak niskiej zawartości energii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

63 − = 61