Lampy nowoczesne do sypialni – hit czy kit?

sypialnia
.

Sypialnia to szczególne miejsce w całym domu. Przestrzeń służąca do regeneracji, odpoczynku i snu. Aby jednak należycie spełniała swoją rolę, potrzebuje specjalnej oprawy. Mowa o subtelnej, nie nachalnej aranżacji, u której podstaw leży delikatne, nastrojowe oświetlenie. Wiele osób decyduje się na lampy nowoczesne, które z jednej strony wypełnią zadaną rolę, z drugiej zaś idealnie wpiszą się w wystrój minimalistycznej stylizacji.

Śpij, zamknij oczy, śnij…

Choć przestrzeń sypialniana ma sprzyjać relaksowi to wcale nie oznacza, że nie można w niej zastosować nowoczesnych lamp czy kolorowych świateł. Wręcz przeciwnie! Tak, jak różne są gusta i oczekiwania Polaków, tak równie odmienne są ich wnętrza. Zróżnicowane zarówno pod kątem dostępnego metrażu, kształtu, ale i funkcji, jakie spełniają. Podkreślić należy fakt, iż nie każdy z nas może być szczęśliwym posiadaczem sypialni jako odrębnego pomieszczenia. Nierzadko jest tak, że pełni ona dwie funkcje: pokoju dziennego i przestrzeni przewidzianej do snu jednocześnie. Dlatego lampy nowoczesne jak najbardziej mogą być polecaną propozycją do ich wyposażenia. Wiele ciekawych, designerskich lamp znajdziesz np. na podsufitem.pl.

Czy to na pewno dobry pomysł?

Na myśl o współczesności, wielu osobom przychodzi na myśl surowy, pozbawiony ciepłych elementów, design, obejmujący wykorzystanie naturalnych materiałów i chłodnej kolorystyki. Jednak w przypadku lamp do sypialni, możemy wybierać spośród bogatej oferty designerskich konstrukcji, niejednokrotnie uzupełnionych o kolorowe LED-y. Mitem jest bowiem przekonanie, że wyłącznie metalowe oświetlenie ukazujące w pełnej krasie zastosowane żarówki najlepiej wpisuje się w kanony nowoczesnych aranżacji. Dziś są to coraz częściej oprawy bliskie skandynawskiej i prowansalskiej stylistyce. Dlatego lampy nowoczesne do sypialni mogą idealnie współgrać zarówno z naszymi oczekiwaniami, ale również pomieszczeniem, w jakim się znajdą. Kolorystyka, rodzaj użytego do produkcji materiału, a także źródło światła, jego intensywność czy barwę możemy z powodzeniem dopasować zarówno w przypadku, kiedy sypialnia jest wydzieloną strefą we wnętrzu, jak i samodzielnym pomieszczeniem.

Oaza spokoju

W sytuacji, gdy dysponujemy sypialnią jako odrębną przestrzenią, idealnie sprawdzą się kinkiety umieszczone na wysokości wezgłowia. Ich stylistyka bezpośrednio nawiązuje do przyjętej aranżacji. Proste, geometryczne, ale wysokiej jakości oprawy ukryte gdzieś w ścianie będą stanowiły idealną propozycję, która nie tylko zapewni odpowiednią dawkę światła, ale również nastrojowy klimat. Optymalnie, jeśli będą emitowały ciepłe, delikatne światło, pozytywnie nastrajające do swobodnego odpoczynku. Alternatywą mogą być podłogowe lampy nowoczesne, z dwoma źródłami światła. Mniejsze pozwoli wykreować osobliwy, intymny klimat, większe z kolei umożliwi wieczorny relaks z książką. Na koniec pozostaje jeszcze jedna wątpliwość. Czy lampy do sypialni muszą być uzupełnieniem kolekcji opraw znajdujących się w pozostałej części mieszkania? Prawda jest taka, że nie muszą, ale jeśli jednak chcemy zapewnić harmonię i uporządkowanie we wnętrzu, idealnie byłoby, aby wszystkie wykorzystane lampy łączył jeden szczegół. Może to być materiał, forma czy kolorystyka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

48 + = 53