Siłownie na powietrzu – z czego warto skorzystać!

siłownia na powietrzu
.

Ten, kto wybierze się na siłownię zewnętrzną bez wcześniejszego przygotowania, może się nią mocno rozczarować. Nie będzie wiedzieć, do czego służą poszczególne urządzenia siłowni zewnętrznych, dlatego albo się podda, albo zrobi sobie krzywdę. Z tego powodu warto przed rozpoczęciem aktywności zapoznać się z najpopularniejszymi sprzętami do ćwiczeń. Wiedząc, jak obsługuje się kilka urządzeń, można bez problemu wykonać porządny trening.

Warto dodać, że wszystkie urządzenia siłowni plenerowych na świeżym powietrzu są ogólnodostępne oraz przystosowane zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Korzystać z ich funkcjonalności można zawsze i o każdej porze. Czy to są opiekujące się dziećmi mamy, kobiety pracujące lub mężczyźni w podeszłym wieku – nie ma to znaczenia. Warto wcześniej poznać urządzenia, z którymi możemy mieć do czynienia.

Wioślarz

To jedno z najpopularniejszych urządzeń do ćwiczeń, którego użytkownik może imitować tradycyjne wiosłowanie. Wystarczy, że ulokuje się na specjalnym siedzisku, złapie uchwyty dłońmi i następnie zacznie je do siebie przyciągać, w tym samym czasie zmieniając układ nóg. Jest to typowe ćwiczenie aerobowe, które pozwala na zwiększenie wytrzymałości oraz spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Twister

Sprzęt fitness, który najbardziej upodobały sobie przedstawicielki płci żeńskiej. Aby móc na nim poćwiczyć, należy stanąć na specjalnym kole, złapać uchwyt i zacząć wykonywać skręty tułowia, starając się utrzymać pełne napięcie ciała. Ruch ten doskonale wpływa na boczki, gdyż pozwala się ich pozbyć, a także kształtuje mięśnie brzucha.

Motyl

Każda siłownia na powietrzu zawiera również urządzenia pozwalające na ukształtowanie górnych partii ciała. Jednym z nich jest motyl, czyli przyrząd służący do ćwiczenia pleców, klatki piersiowej oraz ramion. Trenuje się na nim wyłącznie w pozycji siedzącej, dlatego jest to idealny wybór dla osób, które nie chcą bądź nie mogą wykorzystywać dolnych partii ciała.

Biegacz

Zdecydowanie najlepszy przyrząd dla osób, które ćwiczą w celu pozbycia się zbędnych kilogramów. Każdy, kto potrafi biegać, bez problemu z niego skorzysta. Najważniejszy w tym ćwiczeniu jest jego czas trwania. Zaleca się biegać przez przynajmniej pół godziny, gdyż organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową dopiero po upływie kilkudziesięciu minut treningu.

Krzesło do wyciskania

Kolejna propozycja dla miłośników kulturystyki. Krzesło pozwala wyciskać ciężar, podobnie jak wyciska się hantle. Sprawia przy tym, że użytkownik sam mimowolnie przyjmuje prawidłową postawę ciała, dzięki czemu jest urządzeniem bardzo bezpiecznym – nie można sobie zrobić na nim krzywdy. Efekty wyciskania są natomiast nieopisane.

Oczywiście każda siłownia zewnętrzna może zawierać jeszcze wiele innych urządzeń. Warto zatem odwiedzić kilka podobnych stref, aby później trenować na tej najlepiej wyposażonej. Producenci ciągle oferują nowe rozwiązania, które mają na celu zwiększyć zainteresowanie strefami rozrywki oraz promować zdrowy i aktywny tryb życia dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

51 + = 53