TOP 5 pudrów utrwalających makijaż

TOP 5 pudrów utrwalających makijaż
.

Dobrze wykonany makijaż powinien być nie tylko efektowny, ale przede wszystkim trwały. Przedłużona trwałość makijażu poza tym, że chroni nas przed koniecznością nanoszenia poprawek w ciągu dnia, zapewnia także naszej twarzy świeży, promienny wygląd. Niestety osiągnięcie takiego efektu nie zawsze jest proste. Niektóre rodzaje kosmetyków nakładane kolejno na siebie niestety nie zachowują trwałości – często się „rolując”, a po pewnym czasie zupełnie znikając z naszej twarzy. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto do wykończenia makijażu używać specjalnych produktów, które go utrwalą. Jednym ze skuteczniejszych jest puder utrwalający. Sprawdźmy, na który kosmetyk tego rodzaju warto się zdecydować.

Trwałość makijażu przez cały dzień – tak, to możliwe!

Dobrze wykonany makijaż z wykorzystaniem właściwie dopasowanych do naszej cery kosmetyków powinien przetrwać w praktycznie niezmienionej postaci przez wiele godzin. Niestety niejednokrotnie taki efekt pozostaje jedynie w sferze naszych marzeń. W praktyce – w zależności do uwarunkowań naszej cery oraz właściwości użytych kosmetyków – znika z naszej twarzy już po upływie 2–3 godzin. Aby temu zaradzić, warto sięgać po produkty, których zadaniem jest wydłużenie trwałości kosmetyków wykorzystywanych do wykonania makijażu. Są nimi m.in. pudry utrwalające.

Puder utrwalający makijaż to kosmetyk, który poniekąd łączy w sobie cechy dwóch produktów: pudru – kosmetyku stosowanego do wykończenia makijażu i jego zmatowienia oraz tzw. fixera, czyli kosmetyku przedłużającego trwałość i scalającego poszczególne warstwy makijażu. Podobnie jak w przypadku pozostałych produktów tego rodzaju, puder utrwalający makijaż dostępny jest w różnych wariantach. Aby znaleźć ten właściwy, warto zadać sobie nieco trudu i przetestować kilka kosmetyków. A oto te, które uznawane są za najlepsze w swojej kategorii:

1. Kryolan Dermacolor Fixing Powder

Puder utrwalający makijaż Kryolan Dermacolor Fixing Powder bardzo skutecznie zabezpiecza nałożony na twarz podkład przed ścieraniem i rolowaniem. Dzięki transparentnej formule idealnie stapia się z każdym odcieniem podkładu, zapewniając naturalny efekt wykończenia i utrwalenia makijażu. Dodatkowo maskuje wszelkie niedoskonałości skóry twarzy, takie jak zaczerwienienia, przesuszenia, czy też drobne zmarszczki.

2. Annabelle Minerals Pretty Glow

Kolejny skuteczny puder utrwalający makijaż to Annabelle Minerals Pretty Glow. Ten mineralny puder umożliwia wyjątkowo naturalne, matowe wykończenie makijażu. Rozprowadzony na skórze twarzy nie ciemnieje, nie tworzy smug i przebarwień. Bardzo dobrze stapia się z cerą, spajając ze sobą kolejne produkty wykorzystywane do stworzenia makijażu, znacznie przedłużając jego świeżość.

3. Maybelline SuperStay 24 Long Wear Matte Powder Waterproof

Maybelline SuperStay 24 Long Wear Matte Powder Waterproof to prasowany puder utrwalający makijaż, który niezwykle dobrze radzi sobie z przedłużeniem jego świeżości. Dzięki wodoodpornej formule zapewnia matowe wykończenie makijażu, które utrzymuje się przez długi czas.

4. L’Oreal True Match Powder

Przykładem kolejnego pudru skutecznie utrwalającego makijaż jest puder prasowany L’Oreal True Match Powder. Kosmetyk bardzo dobrze stapia się ze skórą, przedłużając trwałość podkładu. Optycznie wyrównuje i ujednolica koloryt cery, zapewniając naturalne wykończenie makijażu.

5. Rimmel London Stay Matte

Rimmel London Stay Matte to kolejny puder utrwalający makijaż, który doskonale radzi sobie przedłużeniem jego świeżości. Bardzo skutecznie chroni podkład przed ścieraniem, jednocześnie wyrównując koloryt skóry. Efekt matowej cery po jego zastosowaniu utrzymuje się przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 2