Co to jest krem BB?

Co to jest krem BB?
.

Większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Nie zawsze musi być on mocny, akcentujący każdy detal twarzy. Często w makijażu codziennym ograniczamy się wyłącznie do nałożenia na twarz podkładu i muśnięcia ust lekkim błyszczykiem. Zwłaszcza latem, kiedy skóra bardziej się poci, chętniej rezygnujemy z ciężkich, mocno obciążających kosmetyków, które nie pozwalają skórze oddychać, niejednokrotnie powodując powstawanie niedoskonałości. Nie bez znaczenia w naszych wyborach pozostają walory estetyczne. Gruba warstwa makijażu w upalny dzień nigdy nie wygląda dobrze. Z myślą o tego rodzaju sytuacjach powstały kremy BB o wyjątkowo lekkiej konsystencji, łączącej w sobie cechy kremu nawilżającego i podkładu – idealna propozycja na lato, ale nie tylko? Co warto wiedzieć na ich temat?

Kremy BB – kosmetyki na każdą okazję

Kremy BB zazwyczaj kojarzone są z latem i wakacyjnym urlopem. Rzeczywiście w tym okresie chętniej poszukujemy lżejszych wersji kosmetyków używanych na co dzień. Jednak owe produkty z powodzeniem mogą być stosowane przez cały rok. Ich liczne zalety cenią sobie przede wszystkim te kobiety, które przy pomocy makijażu chcą wyłącznie podkreślić walory swojej urody, bez narażania cery na nadmierne obciążenie. W tym względzie kremy BB sprawdzają się doskonale.

Kremy BB, np. marki Garnier, w odróżnieniu od tradycyjnych podkładów, posiadają dużo lżejszą konsystencję, w której – zamiast pigmentów zapewniających intensywny kolor – dominują substancje pielęgnujące skórę twarzy, jedynie uzupełnione odpowiednio dopasowanymi składnikami koloryzującymi. Dzięki temu kremy BB nie są dla skóry twarzy tak mocno obciążające, a wręcz przeciwnie – zapewniają jej wysoki poziom nawilżenia i odżywienia, a często również ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UVB.

Pomimo łagodniejszej formy, kosmetyki bardzo dobrze radzą sobie z ujednoliceniem kolorytu twarzy. Z pewnością nie pomogą całkowicie zakryć niedoskonałości twarzy, takich jak popękane naczynka czy zaskórniki, jednak dzięki wyrównaniu koloru skóry sprawią, że staną się one mniej widoczne, a skóra nabierze zdrowego, promiennego wyglądu. Kremy BB mogą stanowić świetną alternatywę dla tradycyjnych podkładów, które zdecydowanie lepiej sprawdzają się w okresie zimowym, pod warunkiem, że uda nam się zaleźć odpowiedni produkt.

Jak wybrać dobry krem BB?

Kremy BB, ze względu na swoją wielofunkcyjność, to kosmetyki absolutnie wyjątkowe, dlatego warto przynajmniej jeden egzemplarz tego rodzaju produktu posiadać we własnej kosmetyczce. Pytanie tylko który krem BB wybrać?

Większość firm kosmetycznych posiada w swojej propozycji kremy BB, które często są zróżnicowane ze względu na rodzaj cery, dla której są przeznaczone. Szukając właściwego kosmetyku, musimy więc dopasować go do typu naszej skóry. Produkty przeznaczone dla posiadaczek suchej skóry zazwyczaj posiadają większe stężenie substancji nawilżających, np. Krem BB marki Bielenda.

Kremy BB, podobnie jak inne kosmetyki przeznaczone do makijażu, mogą znacząco różnić się od siebie składem. Jak łatwo się domyślić, najlepiej sięgać po te, które nie zawierają dużych ilości substancji chemicznych, których działanie na skórę twarzy nie do końca jest pozytywne i może powodować w dłuższej perspektywie problemy skórne. Podczas wyboru produktu należy kierować się jedną bardzo prostą zasadą – im więcej naturalnych składników zawiera, tym lepiej. Aby zwiększyć skuteczność produktu, warto jego rodzaj dostosować do indywidualnych potrzeb (typ cery, ewentualne problemy – niedoskonałości, zmarszczki, skłonność do przesuszania).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 3