Jak uczyć dzieci języków obcych?

jezyki obce
.

Jak wiadomo najlepsza nauka, to taka, która odbywa się przez zabawę. Tę zasadę warto wykorzystać nie tylko w rozwoju psychosomatycznym czy w pierwszym okresie nauki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Nauka przez zabawę to doskonały sposób na rozpoczęcie z dzieckiem przygody z językami obcymi.

Kiedy zacząć naukę języków obcych?

Jednym z pierwszych języków obcych, jakie poznają nasze dzieci, jest język angielski. Jego podstawy są stosunkowo proste do opanowania. Dlatego można się spotkać z ofertą kursów angielskiego już dla kilku miesięcznych dzieci. Oczywiście w takich grupach nauka odbywa się zupełnie inaczej niż na tradycyjnych kursach. Metoda nauczania jest dostosowania w pełni do możliwości takich maluszków i przede wszystkim polega na pozwoleniu dziecku na osłuchanie się z brzmieniem języka obcego. Im starsze dziecko, tym więcej elementów nauki wprowadza się w czasie kursu, ale cały czas zachowuje się element zabawy, co zachęca dzieci do pracy z nauczycielem.

Język angielski dla przedszkolaka – jaką metodę wybrać?

Wielu specjalistów zajmujących się rozwojem dziecka, wskazuje na to, że najlepszym momentem do rozpoczęcia regularnej nauki języka obcego, jest wiek przedszkolny i wczesnoszkolny – pomiędzy 3 i 10 rokiem życia. Jedną z ciekawszych metod nauki języka angielskiego dla dzieci w tym wieku jest Genki English, która wykorzystywana jest między innymi w Baby English Center. Metoda ta wykorzystuje naturalną ciekawość świata u dzieci w tym wieku. Materiały wykorzystywane w czasie nauki aktywizują dzieci i zachęcają do pracy. Nauczyciele pracują na multimedialnych i interaktywnych materiałach, które pozwalają na ciągłe zaangażowanie dzieci. Bardzo ważnym elementem tego kursu jest to, aby dziecko poczuło się pewnie, rozmawiając w obcym dla siebie języku.

Jak jeszcze zachęcić dziecko do nauki angielskiego?

Oprócz głównych kursów i zajęć mających na celu naukę języka angielskiego warto wybrać się z dzieckiem na zajęcia dodatkowe np. plastyczne czy muzyczne, które będą prowadzone w języku angielskim. Takie działanie pozwoli na rozszerzenie słownictwa dziecka i zachęci do różnorodnej aktywności w ramach dodatkowych zajęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 6 = 10