5 pomysłów na zdrowe sałatki

salatka
.

Osoby przebywające poza domem powinny zabierać jedzenie ze sobą, by w każdej chwili móc zjeść coś smacznego i zdrowego. Najłatwiejsze w przygotowaniu są różnego rodzaju sałatki. Warzywa jakich użyjemy jest dowolność, jednak powinniśmy rozdzielać warzywa surowe, od tych które potrzebują obróbki cieplnej.

Pierwszą propozycją jest klasyczne połączenie serka camembert z gruszką bądź żurawiną. Najlepiej sprawdzą się nam tutaj warzywa świeże z wykorzystaniem różnego rodzaju sałat. Drugim klasycznym połączeniem jest jarmuż z wędzony/surowym/gotowanym łososiem. Koniecznie użyjcie świeżej oliwy oraz różnego rodzaju pestki. Propozycją najbardziej obiadową jest sałatka z makaronem bądź ryżem z dodatkiem tuńczyka czy kurczaka. Obok wystarczy położyć warzywa z wody, skropić całość oliwą i gotowe! Drugą propozycją obiadową jest połączenie ze sobą awokado i kurczaka, czyli konsystencji bardzo kremowej ze zbitą, ale soczystą. W tym przypadku miodowy sos będzie idealnym dopełnieniem smaków. Jeśli macie ochotę na deserową sałatkę, proponujemy pokroić ulubione owoce, dodać do środka miętę, skropić sokiem z cytryny i koniec! W ten sposób mamy 5 pysznych propozycji sałatek do pracy, przy minimalnym wykorzystaniu czasu.

Wszelkiego rodzaju sałatki powinny być przechowywane w należyty sposób. Niestety, bardzo często zdarza się, że nie posiadamy odpowiednich pudełek, popularnie zwanych lunch boxów, we własnym domu. Najbardziej na ty cierpią nasze posiłki, które transportowe w niewłaściwy sposób tracą na smaku oraz wyglądzie. Wiadomo od dawna, że pierwsze jedzą oczy, dlatego każde jedzenie powinno nie tylko smakować, ale i być atrakcyjne dla naszych oczu. Do przechowywania posiłków powinniśmy używać pojemników „lunch box”, które zostały wyprodukowane specjalnie o osobach przebywający dłuższy czas poza domem. Szeroki wybór pojemników znajdziemy w internecie. Jednym ze sklepów internetowych jest twojlunchbox.pl, którzy posiadają ciekawą ofertę. Znajdziemy tu pojemniki na bento, jogurty, ale również na nasze pyszne i świeże sałatki. Od teraz nie tylko wasz brzuch zostanie zaspokojony, ale również oczy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

59 − 49 =