Jak się wyspać w ciąży

mama
.

Nierzadko kobiety w ciąży skarżą się na problemy z zasypianiem. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, między innymi bólem pleców i mięśni, złą pozycją, przejedzeniem się przez ciążowe zachcianki bądź stresem związanym z porodem. Istnieje kilka podstawowych zasad, które zdecydowanie ułatwią zasypianie w ciąży. Sprawdź!

Oparcie się pokusom

W ciąży bardzo często kobiety atakowane są przez niezwykle wybredne zachcianki. Nierzadko kończy się to jedzeniem niezdrowych i ciężkich posiłków na kolację. Jest to jeden z najgorzej wpływających na komfort snu czynników. Aby zasnąć bez trudu, nie można doprowadzić do sytuacji, kiedy kładziesz się do łóżka objedzoną bądź z uczuciem ciężkości na żołądku. Najważniejsze jest ograniczenie na minimum 4 godziny przed snem potraw smażonych, tłustych, przyprawionych bądź z dużą ilością cukru. Ostatni posiłek z kolei powinien być zjedzony nie mniej niż 2 godziny przed położeniem się do łóżka i musi on być lekkostrawny. Pomoże to także w walce ze wzdęciami i zgagą, które w ciąży są bardzo intensywne. Istotne jest także ograniczenie płynów na około 2 godziny przed snem – częste oddawanie moczu w nocy bezpośrednio wpływa na poziom wypoczęcia o poranku. W ciąży dziecko nierzadko wywiera dodatkowy nacisk na pęcherz, dlatego tak istotne jest, aby był on możliwie jak najbardziej pusty.

Pełen relaks

Aby wspomóc proces zasypiania, warto poświęcić trochę czasu dla siebie przed udaniem się do łóżka. Idealnym pomysłem jest ciepła kąpiel z olejkami (np. lawendowym), nałożenie ulubionego balsamu na całe ciało, ponieważ skóra podczas ciąży potrzebuje podwójnego odżywienia, a kilka razy w tygodniu można do całego zestawu dołączyć ulubioną maseczkę na twarz. Spędzając wieczór z partnerem można go także poprosić o przyjemny masaż pleców lub stóp, które nierzadko w ciąży puchną i są narażone na obrzęki. Jest to fantastyczny sposób na szybkie odprężenie, które potrzebne jest by szybko zasnąć.

Wysoka higiena snu

W całym procesie zasypiania istotne jest również, aby otoczenie sypialni było czyste i przygotowane na kolejną noc. Warto przed snem przewietrzyć pokój, aby dostarczyć świeżego powietrza. Ważne jest jednak, aby zrobić to odpowiednio wcześniej, gdyż zbyt niska temperatura z pewnością nie pomoże w wypoczynku. W ciąży istotne jest także częste zmienianie pościeli – higiena snu jest najważniejsza. Kładąc się do łóżka trzeba zrezygnować także z korzystania z telefonu bądź laptopa.

Odpowiedni materac to priorytet

Najlepszą pozycją snu w ciąży jest leżenie na lewym boku. Spanie na brzuchu odpada z oczywistych względów, a odpoczynek na plecach może zwiększyć ryzyko bólu pleców i powstawania hemoroidów. Aby dobrze czuć się podczas zasypiania i zredukować ból barków oraz bioder, warto przyjrzeć się materacowi, na którym się śpi. Istotne jest, aby posiadał 7 stref komfortu, co pozwoli na optymalne rozłożenie ciężaru, a co za tym idzie – na stworzenie idealnych warunków do spania w każdej pozycji. Taki komfort zapewniają materace termoelastyczne SleepMed: piankowe oraz sprężynowe typu Multi. Każdy z nich posiada także funkcję zmiany twardości – dzieje się tak za sprawą ruchomej warstwy pianki visco, którą można przełożyć na drugą stronę materaca. W efekcie zyskujemy aż 4 zróżnicowane pod względem odczuwanego komfortu powierzchnie do snu. Takie rozwiązanie jest szczególnie doceniane przez kobiety w ciąży, gdyż w wyniku zwiększenia wagi ciała, materac stopniowo staje się zbyt miękki. Każdy materac SleepMed w swoim wnętrzu posiada wysokoelastyczną piankę VPPHR oraz termoelastyczną piankę VitaRest, która pod wpływem ciepła i nacisku ciała użytkownika dostosowuje się do wszelkich krzywizn i otula śpiącą osobę, pozwalając na pełnowymiarową regenerację mięśni, stawów i kości. Pianka VPPHR z kolei odpowiada za higieniczne środowisko snu – dzięki zastosowaniu metody nacinania Airforce, która tworzy na jej powierzchni tak zwaną kratkę wentylacyjną, pozwala na swobodny przepływ powietrza między wszystkimi warstwami materaca, zapobiegając tym samym gromadzeniu się kurzu i roztoczy. Dlatego właśnie materace SleepMed są materacami antyalergicznymi, co jest niezwykle ważne mając na uwadze zdrowie przyszłej mamy i jej dziecka. Materace SleepMed zostały ponadto wyposażone w zdejmowalny pokrowiec, który można prać aż w 60 stopniach. Wszystko to składa się na medyczny status materacy SleepMed, który pomoże zwalczyć bezsenność oraz wspomoże organizm w regeneracji ciała, również w czasie ciąży.

Okres ciąży to szczególny czas, który wiąże się z wieloma zmianami. Warto wprowadzić je również do własnej sypialni – wszystko po to, aby móc cieszyć się spokojnym i długim snem, który bezpośrednio wpłynie na nastrój, wypoczęcie i siłę następnego dnia każdej kobiety, która już niedługo będzie musiała sprawdzić się w nowej roli – roli mamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 82 = 86