Czym są „Dobre zakupy”? Odpowiedź to FaniMani.

zakupy
.

Według raportu CBOS co drugi Polak kupuje przez internet. E-sklepy stały się idealną alternatywą dla każdego kto nie ma czasu ani ochoty na wycieczki do tradycyjnych sklepów i centrów handlowych, gdzie niekończące się kolejki, tłok, hałas i ogólne zabieganie nie pozwalają się skupić nad trafnym wyborem i po prostu męczą. Kupowanie w sieci ma jeszcze jedną przewagę. Dzięki transakcjom online możemy bez dodatkowych kosztów wspierać organizacje społeczne, fundacje czy lokalne inicjatywy. Umożliwia to serwis FaniMani.pl.

 FaniMani.pl to pierwszy serwis w Polsce, dzięki któremu fundacje, stowarzyszenia, szkoły i lokalne organizacje mogą stale pozyskiwać dodatkowych fundusze na swoje działania.
Za jego pośrednictwem internauci mogą wybrać, kogo wspierają przy dokonywaniu zakupów. Dotychczasowe możliwości wsparcia były mocno ograniczone i sprowadzały się jedynie do wsparcia celów społecznych wybranych przez producenta bądź sklep. Z FaniMani  wsparcie kierowane jest tam, gdzie życzy sobie klient.

Trudno o zaangażowanie emocjonalne klienta, jeśli kupuje coś, co jest dostępne w wielu miejscach, szczególnie jeśli produkt nie różni się zbytnio od konkurencyjnych ofert. Choć cena pozostaje ważna, możliwość wsparcia powoduje, że miejsce zakupu staje się istotne, a transakcja odzyskuje ‚ludzką twarz’. Serwis Fanimani jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na polskim rynku, które nadaje znaczenie emocjonalne dokonywanej transakcji, niezależnie co jest przedmiotem zakupu.

Wystarczy, że użytkownik (klient) zarejestruje się w serwisie, wybierze sklep, w którym zamierza dokonać zakupu i wskaże cel, który chce wesprzeć. Od każdej takiej transakcji, wybrana organizacja społeczna otrzymuje darowiznę w wysokości kilku procent wartości zakupów. Istotną zaletą serwisu jest fakt, że konsumenci nie wydają ani złotówki więcej, wspierając różne cele. Pieniądze, które trafiają do organizacji, pochodzą z budżetów marketingowych sklepów. Wszystkie wygenerowane przez siebie datki można monitorować i sprawdzać ich aktualny status w zakładce „historia wsparcia”, widocznej po zalogowaniu się na konto.

FaniMani.pl jest łącznikiem między organizacjami społecznymi, darczyńcami oraz przedsiębiorcami. Dołączyć do serwisu może każdy.

Obecnie platforma współpracuje z blisko 2300 podmiotami tj. z fundacjami, stowarzyszeniami, szkołami, harcerzami i innymi podmiotami działającymi w trzecim sektorze (lista wszystkich organizacji), a także z ponad 800 sklepami  (lista wszystkich sklepów), wśród których znajdziemy m.in.: Empik, księgarnie Matras, Merlin.pl, technologiczne markety Saturn, MediaExpert, Komputronik, sieci Play i Orange, biura podróży, linie lotnicze, sklepy odzieżowe, perfumerie, sklepy z biżuterią, wyposażeniem wnętrz, a nawet markety spożywcze oraz zoologiczne.

Chcąc jeszcze bardziej ułatwić „Dobre zakupy” wprowadzona została „Przypominajka”- nowe rozszerzenie do przeglądarek Mozilla Firefox i Google Chrome. Jego mechanizm został tak zaprojektowany, by skracał do minimum liczbę dodatkowych kliknięć, które umożliwiają klientowi danego e-sklepu wsparcie wybranej przez siebie organizacji. Już podczas instalacji rozszerzenia użytkownik wybiera cel, który jest mu najbliższy, a ten z kolei zostaje zapamiętany i przy okazji każdych zakupów automatycznie przywołany. Dzięki czemu można pominąć procedurę każdorazowego wskazywania organizacji, co znacznie skraca ogólny proces wspierania przy okazji zakupów. Każdy zbierający posiada na swojej stronie dedykowany specjalnie dla niego link do pobrania aplikacji: https://fanimani.pl/aplikacje/.

Najnowsze rozszerzenie jest w pełni kompatybilne z Google. Już na etapie wpisywania w wyszukiwarce hasła – przedmiotu/usługi, które chcemy nabyć, przeglądarka poinformuje nas o dostępności i możliwości zamówienia w jednym z partnerskich sklepów FaniMani.pl, a także wyświetli, jaki procent od wartości zakupów zostanie przekazany przez dany sklep w ramach darowizny.

Zobacz, jak działa FaniMani.pl: www.youtube.com/watch?v=RsPX6SRwKnQ

Więcej informacji: FaniMani.pl: www.fanimani.pl

FaniMani.pl na Facebooku: www.facebook.com/faniManifaniMani

1 komentarz


  1. Bardzo fajna akcja, sama korzystam z tej strony 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

39 − 32 =