Szkolne przedstawienie z prawdziwego zdarzenia? Zorganizuj je profesjonalnie!

przedstawienie
.

Szkolne, a nawet przedszkolne przedstawienia są wielkim wydarzeniem. Nie tylko dla samych małych aktorów i wokalistów, ale i dla ich rodziców – a czasem też dla społeczności lokalnej. To może być niezapomniany event. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zostanie zorganizowany.

Zastanawiasz się, jak nadać szkolnemu spektaklowi teatralnemu czy przedszkolnemu festiwalowi piosenek bardziej profesjonalnego wydźwięku? Co zrobić, by stał się ważniejszym wydarzeniem o odpowiedniej randze? Oto kilka prostych porad, które pozwolą na uzyskanie takiego właśnie rezultatu.

Zaplanuj z wyprzedzeniem i zaproś gości

Brzmi jak „oczywista oczywistość”? Może. Ale najprostsze rzeczy są tymi, o których najczęściej zapominamy. Nad tym, jak ma wyglądać taki event, warto pomyśleć jeszcze na długo przed premierą. Wiesz, że szykuje się coś naprawdę dobrego, czym dobrze będzie pochwalić się przed światem? Zastanów się, kogo zaprosić, by występ nabrał rozgłosu.

Stworzenie listy potencjalnych gości to pierwszy krok. Kolejny to przygotowanie i wysłanie zaproszeń. Może dobrze będzie, jeśli w ich zaprojektowanie i wykonanie zaangażują się właśnie dzieci? Ich pomysłowe zaproszenia na pewno będą wyjątkowe i zwrócą uwagę. A goście przybędą tym chętniej!

Profesjonalnie przygotuj salę

… bo nic nie robi tak spektakularnego wrażenia, jak profesjonalne nagłośnienie i, co najważniejsze, prawdziwa scena. Wiele szkół dysponuje własną aulą ze sceną. Jeśli jednak tej brak – także zwykłą salę gimnastyczną czy hall można przekształcić w więcej niż namiastkę sali teatralnej. Pomoże w tym choćby przenośna, rozkładana scena, zbudowana z podestów scenicznych. Te można kupić albo wynająć. Najlepsi dystrybutorzy, jak np. BSC System, oferują różne rodzaje i rozmiary podestów, które pozwolą na dopasowanie wielkości sceny do wydarzenia oraz do pomieszczenia, w jakim będzie się ono odbywać.

Zatroszcz się również o to, by goście mogli się wygodnie rozsiąść, a cały event zyskał właściwe nagłośnienie. Kilka mikrofonów, głośniki i wzmacniacz to więc kolejny element, który zapewni dziecięcej produkcji lepszy odbiór.

Praktyka czyni mistrza

Mali aktorzy czy piosenkarze mogą się poczuć nieco onieśmieleni nową dla nich sytuacją sceniczną. Dlatego właśnie tak ważne są próby, odbywające się dokładnie w tym środowisku, w którym zaplanowany jest prawdziwy event. Wynajmij więc scenę i nagłośnienie z odpowiednim wyprzedzeniem. Tak, by przynajmniej przez kilka dni możliwe było przetestowanie wszystkich elementów.

Potem pozostaje już tylko znaleźć profesjonalnego (albo półprofesjonalnego) konferansjera, który poprowadzi całe przedstawienie. Do tego jeszcze tylko… szeroki uśmiech – on zakryje wszystkie ewentualne niedociągnięcia i potknięcia, które zdarzają się nawet najlepszym.

Jak widać, kilka kroków wystarczy, by dziecięcy występ stał się prawdziwym wydarzeniem. Warto się postarać, bo satysfakcja z sukcesu będzie niesamowita.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

98 − = 92