To powinna wiedzieć każda świeżo upieczona mama

mama
.

Poród to dopiero początek drogi. Teraz musisz swoje dziecko wykarmić, nauczyć dobrych manier, namówić do chodzenia do szkoły… Sporo obowiązków przed Tobą, jednak skupmy się na najważniejszych na ten moment – na karmieniu piersią!

Problemy z karmieniem piersią spotykają wiele młodych mam. Nie ma sensu poddawać się już na starcie, warto nieco zawalczyć, a nie od razu przerzucać się na karmienie butelką. Doskonale wiemy o tym, że karmienie piersią jest bardzo zdrowe dla wszystkich dzieci, w związku z tym nie warto z tego rezygnować.

Dobra pozycja do podstawa

Odpowiednia pozycja podczas tej czynności jest jedną z najistotniejszych kwestii. Zaopatrzyłaś się już w specjalne ubrania do karmienia piersią (https://koszulove.com/136-odziez-do-karmienia-piersia), zatem strój jest odpowiedni i wygodny, teraz pora na ustalenie, w której pozycji jest najlepiej Tobie oraz Twojemu dziecku. Podczas karmienia nie powinnaś być spięta, czy też zestresowana, ponieważ może to negatywnie wpływać na Ciebie oraz Twoje maleństwo. Bardzo istotną kwestią jest to, że to dziecko powinno zostać przystawione do piersi, a nie odwrotnie. Jest to błąd wielu nowicjuszek, który lepiej pominąć, aby uniknąć stresujących sytuacji. Ułóż się wygodnie, znajdź swoje miejsce. Możesz leżeć, bądź siedzieć, a nawet stać. Najważniejsze jest to, abyś to Ty czuła się komfortowo, dopiero później dopasuj pozycję dziecka do swojej. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w bardzo wygodny fotel, czy też podnóżek, w końcu na karmieniu spędzisz wiele miesięcy, więc należy Ci się trochę wygody.

Specjalne gadżety do karmienia

Ciekawym i wielu kobietom bardzo potrzebnym gadżetem jest specjalna poduszka do karmienia. Będzie ona sprzyjała ułożeniu niemowlaka. Młoda mama nie będzie musiała go trzymać na rękach, dzięki czemu jej mięśnie odpoczną. Pamiętaj o tym, że dziecko z każdym miesiącem robi się coraz to cięższe, a wielu maluchów bardzo domaga się noszenia na rękach. Kolejnym interesującym, ale przede wszystkim bardzo potrzebnym produktem są ubrania do karmienia. Przydadzą się one w bardzo wielu okolicznościach, zarówno w domu, jak i na spacerze. W sklepie internetowym Koszulove można znaleźć wiele różnych wariantów takiej odzieży. Sprawdzi się ona również podczas bardziej formalnych wyjść, czy też na imprezach. Jest to bardzo wygodna alternatywa dla tradycyjnych ubrań. Panie mogą poczuć się komfortowo, a przede wszystkim wygodnie. Karmienie piersią nie powinno ograniczać młodych matek w żadnych czynnościach. Nie może także umniejszać ich kobiecości. Właśnie dlatego warto postawić na sprawdzone rozwiązania i kupić kilka wariantów ubrań do karmienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

46 − 43 =