Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka?

fotelik dla dziecka
.

Zakup dobrego fotelika dla dziecka jest zmorą wielu rodziców. W końcu do wyboru mamy wiele modeli, kolorów, funkcjonalności i cen. Zdecydować można się na tańsze wersje, ale i te droższe. Czym kierować się podczas ich wyboru? Jaki fotelik samochodowy będzie najlepszy, najwygodniejszy i najbezpieczniejszy dla naszej pociechy?

Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie fotelik samochodowy dobrze dopasowany dla Twojego dziecka – czyli do jego wzrostu, wagi i wieku. Jednocześnie należy zadbać o to, aby pasował on również do samochodu i był łatwy w montażu.

Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci dokonać wyboru najlepszego fotelika samochodowego.

Wzrost i waga ważniejsze niż wiek

Musisz wiedzieć, że istnieją dwie normy dla fotelików samochodowych – Size 1 bierze pod uwagę wzrost dziecka podczas klasyfikacji fotelików oraz ECE, która sugeruje się wagą dziecka podczas podziału fotelików na grupy. Warto dodać, że Size 1 znana jest również jako UN R129, która zajmuje się wyznaczaniem zupełnie nowych standardów bezpieczeństwa i dba o to, aby stale podnosić poziom bezpieczeństwa.

Ponadto dana regulacja stale zwiększa dodatkową ochronę w wielu przeróżnych aspektach. Głownie chodzi tutaj o obowiązek przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy do 15 miesiąca życia.

I-Size bierze z kolei pod uwagę wzrost dziecka, jako wyznacznik dotyczący wyboru fotelika znacznie ważniejszy aniżeli waga, czy wiek dziecka. W końcu rodzice lepiej znają wzrost pociechy, niżeli jego wagę – a ponadto istnieje mnóstwo różnic pomiędzy wzrostem dzieci, a ich wagą i wiekiem.

To w końcu wzrost pokazuje znacznie lepiej, czy fotelik został w odpowiedni sposób dopasowany do dziecka i kiedy to powinien on zostać wymieniony na większy model. Foteliki samochodowe zgodnie z normą I-Size zostały zaprojektowane odpowiednio do wzrostu dzieci, np.: od 67 cm do ok. 105 cm.

Fotelik samochodowy dla najmłodszych dzieci 0-18kg

To gama fotelików przeznaczonych dla dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie siedzieć. Dzięki szerokiej możliwości regulacji oparcia fotelika możemy dziecko ułożyć praktycznie w każdej potrzebnej pozycji, a jego główka nie będzie się odchylać w zakrętach czy opadać podczas hamowania.

Dobrym reprezentantem tej gamy produktów jest fotelik Lionelo Liam. Fotelik Lionelo Liam to produkt w „klasie średniej” przeznaczony dla najmłodszych dzieci o wadze od 0-18 kg. Ten model polecany jest szczególnie dla dzieci, które nie potrafią jeszcze siedzieć samodzielnie, ponieważ posiada jedną bardzo ważną funkcję, której na próżno szukać w fotelikach dla większych dzieci. Jest nia możliwość regulacji nachylenia oparcia fotelika w zależności od potrzeb.

Fotelik dla starszego dziecka 9-36kg

To foteliki przeznaczone dla nieco już starszych dzieci, które potrafią „rosnąć” wraz z naszą pociechą. Fotelik taki można konfigurować w zależności od wagi i wieku malucha. Przeważnie mają możliwość wyjęcia poduszki spod główki dziecka i dodatkowej wkładki.

Bardzo często oferują też możliwość odpięcia tylnego oparcia zmieniając się w typowa podkładkę na siedzenie do auta

Najlepszym modelem fotelika samochodowego produkowanego przez firmę Lionelo jest model Lionelo SEM. Fotelik ten jest najdroższy w ofercie, ale posiada dodatkowe funkcje, których pozostałe modele nie posiadają.

Lionelo SEM wyróżnia przede wszystkim nowoczesny i prosty system mocowań fotelika do samochodu. Mam tutaj na myśli system ISOFIX powszechnie stosowany w nowych samochodach osobowych.Posiada specjalną poduszkę, która ma zabezpieczyć główkę dziecka przed przechylaniem na boki. Fotel ma także regulację zagłówka oraz odchylenie oparcia. Wszystkie te elementy pozwalają na elastyczne dopasowanie fotelika do potrzeb dziecka i konkretnego modelu samochodu.

Opisywane foteliki samochodowe kupicie Państwo w sklepie internetowym techsat24.pl

Każdy odpowiedzialny i świadomy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z faktu jak ważny staje się wybór właściwego fotelika samochodowego. Foteliki samochodowe firmy Caratero zapewniają dziecku komfortową jazdę, ale przede wszystkim chronią jego życie w przypadku ewentualnego wypadku drogowego.  Nie bez powodu są więc one obowiązkowe i przykłada się ta duża wagę do wyboru odpowiedniego rodzaju.

Analiza możliwości rynku pozwoli wpłynąć na podjęcie decyzji o zakupie najlepszego fotelika samochodowego. Zdecydowanie warto jest postawić na jakość oferowanych akcesoriów dla dzieci firmy Caratero, która dba o to, aby zaoferować jak najlepsze produkty.

Zakup dobrego fotelika samochodowego jest inwestycją na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 1