Idealne urodziny dla dziecka

prezent
.

Organizacja urodzin dla dziecka jest zadaniem trudniejszym niż osoby dorosłej. Dziecko nie zadowoli się samą obecnością gości, standardowym menu i prezentami. Aby sprostać wymaganiom solenizanta i jego gości trzeba się naprawdę postarać. Każde dziecko marzy o kolorowych, wesołych i pełnych atrakcji urodzinach. Mają one zapaść w pamięci dziecka i zaproszonych gości. Do organizacji tak ważnego dla naszej pociechy dnia warto się przygotować.

Lista gości

Organizując urodziny, nie wolno nam pominąć żadnego z przyjaciół naszego dziecka. Dziecko już kilka miesięcy przed planowaną imprezą będzie często o nim wspominać i wyobrażać sobie ten dzień. Listę zaproszonych dzieci należy przemyśleć wcześniej, tak aby nie pominąć nikogo ważnego. Skład ekipy może okazać się zmienny w zależności od nastroju dziecka i np. zawiązania nowych przyjaźni lub zakończenia poprzednich. Należy zaopatrzyć się w większą ilość zaproszeń „w razie czego”. Na krótki czas przed przyjęciem ustalić należy ostateczną listę gości. Zaproszenia należy rozdać na 2 tygodnie przed przyjęciem. Liczba zaproszonych dzieci zależna jest także od budżetu, jakim dysponujemy.

Wybór miejsca na przyjęcie

Miejsce przyjęcia i motyw przewodni należy dostosować do zainteresowań jubilata. Miłośnikom sportu możemy urządzić przyjęcie w klubie sportowym, miłośniczce bajek przyjęcie dla księżniczki. Oferta obiektów rozrywki i animatorów jest bardzo bogata i na pewno każdy najdzie coś odpowiedniego dla siebie. Atrakcje typu animator, magik, klaun trzeba przemyśleć wcześniej, abyśmy mogli wybrać odpowiedni rodzaj rozrywki.

Pyszne jedzenie

Główna atrakcja przyjęcia to tort urodzinowy. Warto zamówić go sporo wcześniej i omówić z dzieckiem jak ma wyglądać. Cukiernie oferują wykonanie tortów na zamówienie, np. w dowolnym kształcie, z nadrukiem. Wielkość tortu należy dostosować do ilości gości, a wybierając smak należy zwrócić uwagę, aby był on przeznaczony dla dzieci. Na przyjęciu powinny się znaleźć także babeczki, napoje (soki, woda), przekąski (żelki, ciasteczka, popcorn), owoce. W przypadku organizacji przyjęcia w domu możemy samodzielnie coś upiec np. gofry, pizzę lub domowe zapiekanki. Wiadomo, że dzieci uwielbiają słodycze. W tak wyjątkowym dniu, jak urodziny możemy im pozwolić zjeść ich więcej. Dzięki innym przekąskom typu owoce lub zdrowe wykonane przez nas jedzenie dzieci zapełnią brzuchy czymś mniej kalorycznym.

Wspaniałe prezenty

W ten szczególny dzień dzieci oczekują wspaniałych prezentów. Jeśli rodzice gości będą pytać, co kupić dziecku możemy dać delikatne sugestie. Dzięki temu dziecko otrzyma prezent, z którego się ucieszy i który będzie zgodny z jego zainteresowaniami. Nie należy narzucać gościom, jaki prezent mają zakupić, ponieważ każdy ma inny budżet na niego przeznaczony.

Niesamowite atrakcje i dekoracje

Rodzice często decydują się na wynajęcie magika, klauna, animatora zabaw lub innych specjalistów. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu przyjęcie będzie oryginalne. Zapewnimy także niezapomniane wspomnienia wszystkim gościom. Równie ważne są dekoracje sali. Wspaniały pomysł to balony z helem. Do wyboru mamy balony tradycyjne, z nadrukiem, a także wyszukane ozdoby wykonane z balonów. Zatrudnić możemy także osobę do modelowania balonów. Zapewni ona mnóstwo zabawy i śmiechu tworząc np. zwierzątka z balonów. Wykonane zwierzątka dzieci mogą zabrać do domu jako pamiątkę z przyjęcia. Balony z helem mogą być także atrakcją, bo wdychanie helu powoduje śmieszny głos. Istnieje możliwość wybrania dekoracji tematycznych, np. piraci, bajki.

Partnerem artykułu był pracowniabalonowa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

43 − = 33