Czy sala gimnastyczna to bezpieczne miejsce?

forma po ciąży
.

Dziecko, które przychodzi do szkoły, słyszy, że sport to zdrowie i jest zachęcane do podejmowania różnorodnych form wysiłku fizycznego. Czy aktywność zawsze jest bezpieczna, nawet jeśli wykonuje się ją w obecności nauczyciela wf-u? Istnieje szereg warunków, które muszą zostać spełnione, aby kilku- lub kilkunastolatek mógł czuć się bezpiecznie w sali gimnastycznej mieszczącej się w budynku szkoły, do której uczęszcza. Przekonajmy się, o jakie wymogi chodzi!

Kwalifikacje i zaangażowanie nauczyciela

O bezpieczeństwie uczniów w trakcie zajęć wychowania fizycznego decyduje w dużej mierze postawa nauczyciela. Wuefista, który posiada niezbędną wiedzę oraz kwalifikacje, zachęca swoich podopiecznych do wykonywania działań niezagrażających ich bezpieczeństwu. Mówi i pokazuje, jaką technikę stosować, koryguje ewentualne błędy, ostrzega przed niebezpieczeństwem. Wiele zależy również od stosunku prowadzącego zajęcia do podejmowanych działań. Nauczyciel wychowania fizycznego powinien okazywać zaangażowanie, poświęcając uczniom maksimum swojej uwagi. Warto jednak mieć świadomość, że nawet najlepszy opiekun nie jest w stanie kontrolować wszystkiego, co dzieje się na sali pełnej żywiołowych dzieci. Postawa nauczyciela to zdecydowanie nie wszystko!

Wyposażenie sali gimnastycznej

Aby sala gimnastyczna mogła zostać uznana za bezpieczne miejsce, powinna być właściwie wyposażona. Wszelkie elementy, jakie znajdują się w jej obrębie, tj. drabinki, siatki, sprzęt gimnastyczny, urządzenia składające się na oprzyrządowanie siłowni, muszą pochodzić z „najwyższej półki”. Ogromne znaczenie mają atesty, których wydanie zostało poprzedzone wnikliwymi badaniami jakości, a także renoma producenta. Sport-transfer.com.pl – w naszym sklepie znajdują się wyłącznie najlepsze produkty, w które zaopatrzyliśmy już kilkadziesiąt obiektów znajdujących się na terenie naszego kraju, a także w całej Europie. Wysoka jakość materiałów oraz stale udoskonalane technologie produkcji – dzięki tym czynnikom sprzęt, który dystrybuujemy, zapewnia bezpieczeństwo korzystającym z niego osobom. Przejdź do katalogu produktów.

Zachowanie ucznia

Inny czynnik, który decyduje o bezpieczeństwie ucznia podczas zajęć wychowania fizycznego, to jego zachowanie. Nawet najlepszy nauczyciel i najwyższej klasy sprzęt sportowy nie zastąpią zdrowego rozsądku. Bezpieczeństwo osób przebywających na sali gimnastycznej zależy w dużej mierze od ich zachowania. Wykorzystywanie wyposażenia obiektu niezgodnie z jego przeznaczeniem może pociągać za sobą rezultaty, które czasami trudno przewidzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

21 + = 31